Par mums

Par plenēru
Mēs aicinām jūs, jaunos, topošos un esošos fotogrāfus, uz vasaras nometnēm – plenēriem, kur jums ir iespēja pilnveidot tehniskās iemaņas, papildināt zināšanas un rast jaunas idejas, kā padarīt savu kaislību vai maizes darbu radošu un celtu amatprasmju latiņu.
Kas notiek plenēros? Fotografēšana dabā, pilsētā, studijā, darbs ar fotomodeļiem, profesionāļu meistarklases un lekcijas, fototehnikas un foto paņēmienu apgūšana, apmācības fotografēšanai ar off-camera zibspuldzi un dažādu, īpašu strobistu palīgierīču izgatavošanā, aktuālākie strobistu industriālo ražojumu paraugu apskati, portfolio skates un plenēra darbu izvērtēšana ar bagātīgu balvu klāstu labākajiem autoriem, un, protams, diskusiju naktis ar mūziku, dejām un foto.
Īsāk sakot, Stobist.lv plenērs ir fotogrāfu iecienītākā radoša darba un atpūtas vasaras bole.

Par mums
Mēs, Gatis, Harijs un Rolands esam fotogrāfi – katrs ar savām interesēm un meklējumiem fotogrāfijā, un vienu būtisku un kopīgu iezīmi, kas motivē veidot un uzturēt strobistu draugu kopienu – tā ir kaislība uz gaismas rakstiem un vēlme dalīties ar kaislībā iegūto.

Ivars Sturis_Harijs 800Harijs Daina Liepiņš
Ar subjektīvu telpas izkadrēšanu sāku nodarboties astoņdesmito gadu vidū. Kopā ar leģendāro foto palielinātāju Krokuss, galvenokārt pašmācībā, apguvu manuālās attīstīšanas, fiksēšanas, tonēšanas un retušas procesus, un naktis sarkanajā istabā atzīstu par nozīmīgu skolu, bet tagad izmantoju priekšrocības, ko piedāvā digitālā foto tehnoloģijas. Man patīk vienkrāsu risinājumi un cilvēku ienākšana kadrā. Bet pirms pārdesmit gadiem centos noķert to, vienīgo mirkli, kad neviena cilvēka tur nebija. Jā, un vēl senāk sapņoju pats uzkopēt krāsaino bildi – tik labu, kā meistaram Leonam Balodim. Fotogrāfijas knifus mācījos Kultūras darbinieku tehnikumā pie Gunāra Bindes, vēlāk kopā ar īrisiešiem pie Jura Krieviņa un Andra Holma. 2007. gadā kopā ar fotogrāfu Gati Vanagu izveidojām fotoapvienību FotoBūda.
Kopš 2006. gada ar saviem fotoattēliem regulāri eju pie skatītājiem – desmit gadu laikā esmu piedalījies ap 40 fotoizstādēs Latvijā un ārvalstīs. Vizuālās komunikācijas pieredzē dalos ar studentiem Profesionālās Fotogrāfijas skolā. Kopš 2011. gada esmu Jelgavas mākslinieku biedrībā.

RB bw400Rolands Boss
Fotogrāfs pret atlīdzību (RolandsBossPhotography)
Dzimis Valkā 30.09.84
Dzimtās Mājas: Valkas Novads, Vijciema pagasts, “Imantas”
Pašreiz par mājām saucu dzīvokli Rīgā.
Es esmu pozitīvs tēls ar stingru raksturu, cietu sirdi un asu prātu, 🙂
Foto lietas un vietas mani ir interesējušas jau sen, bet pirmā kamera mani sasniedza kādos 16 gados, tad tā bija filmu kamera, kas bija tā sauktais “ziepju trauks” šo kameru izmantoju svarīgu dzīves notikumu dokumentēšanai, jo filmas maksāja naudu tāpēc bija ierobežota kameras lietošana apjoms, jo tajā laikā naudas bija tik cik bija, tieši tā pat kā tagad.
Esmu absolvējis “Birutas Mageles Starptautisko Stilistu Skolu” profesija fotogrāfs. Pašreiz mācos RSU studiju programmā “Fotogrāfija”.
Dotajā brīdī strādāju, kā fotogrāfs pret atlīdzību.
Vasara ir silta. 🙂

Gatis Vanags
Fotogrāfs un dizainers
GSM: 29222367
E pasts: [email protected]
www.gatisvanags.lv
Ar fotogrāfiju nodarbojas kopš 80. gadu sākuma. 1981. gadā pabeidzu G. Bindes fotogrāfijas meistardarbnīcu. Kopš tā laika esmu piedalījies vairākās Latvijas un starptautiskās fotogrāfiju izstādēs un foto projektos. Dizaineru savienības biedrs kopš 1993. gada. No 1999. līdz 2002.g. organizēju Nekomerciālās datorgrafikas izstādes “Transformācija”, kurās tika meklēti jauni izteiksmes līdzekļi, kas rodas fotogrāfijas un datora mijiedarbības rezultātā.
2007. gadā ar domu biedriem izveidoju fotoapvienību “FotoBūda”.

Comments are closed