Kas ir STROBIST?

Strobistu kopiena
Strobistu jeb zibspuldzes draugu kopienu 2009. gadā izveidoja fotogrāfi Gatis Vanags un Ojārs Jansons. Ainažu strobistu fotovasaras kļuvušas par ikgadēju notikumu, kas iet plašumā – kopiena aug un pasākumu skaits un vēriens tai līdzi. Gadu no gada kļūst arvien vairāk fotogrāfu, kas nebaras uz bliceni par plakanu gaismu, bet slavē jaunapgūtās prasmes radošā darbā ar off-camera zibspuldzēm.

Katram fotogrāfam (arī iesācējam) minimālajā darba komplektā ir fotokamera ar zoom objektīvu, statīvs un zibspuldze.
Šoreiz parunāsim par zibspuldzi. Ir labi, kad tā ir mums līdzās, kad nepieciešams izgaismot tumšākus sižetus. Tā mūs izglābj tik daudzos gadījumos, kad būtiski ir iegūt fotogrāfiju, bet gaismas nepietiek.
Un tomēr…
Vai mūs apmierina šo attēlu kvalitāte? Vai cilvēku sejas tajās nav plakanas un neizteiksmīgas? Vai vispār ir iespēja iegūt interesantu un radošu attēlu tikai ar zibspuldzi?
Uz šiem jautājumiem tad arī sniedz atbildi STROBIST. Atliek tikai jums noņemt zibspuldzi no kameras (“off-camera”) un jums paveras pilnīgi cita pasaule. Mēs jums nedosim “studijas apgaismošanas padomus”. Mēs paši mācīsimies kopā ar jums. STROBIST ir patiesa brīvība izmantot savu zibspuldzi vienmēr un visur. Ierobežojums ir tikai jūsu fantāzija.

Apgaismojums nav galamērķis. Tas ir ceļojums.

Pasaule ir jūsu studija.

Ir jautājumi? Nekādu problēmu. 🙂

BRĪDINĀJUMS – STROBISMS rada atkarību!

Comments are closed